Dineke Minten wereldkampioen Ultra Pole 2023 in Amphion Doetinchem. Foto: Roel Kleinpenning
Dineke Minten wereldkampioen Ultra Pole 2023 in Amphion Doetinchem. Foto: Roel Kleinpenning foto Roel Kleinpenning

Indrukwekkend én ontroerend

Doetinchem - Op zondag 3 maart 2024 stond Amphion volledig in het teken van Calisthenics Center Doetinchem. Het publiek was getuige van een knap kleinschalig staaltje Cirque du Soleil. 

Het is de eerste keer dat het Doetinchemse calisthenicscentrum een showcase organiseerde. Zowel een Pole & Aerial competitie, een show vol luchtacrobatiek en de Pole & Aerial Shownight vulden het dagprogramma.

Zowel lokale als studenten uit heel Nederland klommen in de paal, de 'flying pole' of de Aerial Silk: dit is een vorm van luchtacrobatiek waarbij atleten in lange doeken klimmen en zich erin wikkelen en op die manier allerlei trucs kunnen doen. Zo ook het gecontroleerd laten vallen. Of iedereen zonder schrammen het podium verliet? "Ja, gelukkig wel", zegt een trotse Silja Bresser. De eigenaar van Calisthenics Center praatte de optredens aan elkaar. 

Wie deze sport wil beoefenen moet volgens haar een groot doorzettingsvermogen hebben. "Het is een buitengewone combinatie van kracht, flexibiliteit en creativiteit. Gepaard met veel vallen en opstaan." Zowel jong als oud kan lessen en trainingen volgen bij Calisthenics Center. "We geven workshops voor groepen."

Wie dat vermogen zeker heeft, is atlete Dineke Minten die een gastoptreden deed. Ze traint al jaren keihard en werd wereldkampioen Ultra Pole in 2023. En Jans van Circus Zanzara deed een wel heel bijzondere act: namelijk een luchtpaal met hobbelpaard. Iets wat grappig klinkt, maar mede door de prachtige muziek en haar sierlijke bewegingen, pinkte het publiek nog net geen traantje weg. "Naast een krachtsport, is het ook een danssport", aldus Silja. "Er wordt altijd een verhaal verteld, dat zowel indrukwekkend als ontroerend is."

Tekst en foto: Kelly Heerink en Roel Kleinpenning