
Janouk is presentatrice van Klokhuis
Algemeen(door Melisa Verheijen)
DOETINCHEM - Op je 26ste je droombaan binnenhalen. Dat deed Janouk Kelderman, afkomstig uit Doetinchem. Ze is de nieuwe presentatrice van het Klokhuis. “Ik moet mezelf af en toe nog steeds in de arm knijpen. Is het allemaal wel echt?”
Eigenlijk is Janouk niet zo lekker in orde, maar voor Doetinchems Vizier maakt ze graag even tijd voor een interview. De presentatrice woont misschien in Amsterdam, maar Doetinchem, waar ze tot haar 20ste gewoond heeft, is ze nog lang niet vergeten. “Ik kom graag terug naar de Achterhoek. Soms wekelijks en soms kan het maanden duren.” Presentatrice van het Klokhuis word je namelijk niet zomaar. “Het is hard werken,” weet Janouk. Het begon allemaal op het Ludger College waar ze vwo deed. Haar leraren zagen haar graag naar de universiteit gaan, maar Janouk dacht daar zelf anders over. Dansen, zingen en acteren, dat is haar passie. Als 3-jarig meisje volgde ze in haar roze balletpakje al danslessen bij Dansschool Bertha Huls waar haar moeder ook lessen gaf. “Hier deed ik mijn eerste podiumervaring al op, toen ik 4 jaar was.” Op de muziekschool in Doetinchem leerde ze saxofoon spelen en kreeg ze zangles. Bij MPG speelde ze in de rockopera Tommy en de musical Moulin Rouge. Haar vervolgopleiding was een logische keuze. De opleiding Musicaltheater in Tilburg won het van de universiteit. “Ik begon tijdens het derde jaar van mijn studie al bij RTL Telekids. Dus ik ging van musical naar televisie. Geen standaard weggetje dus, maar televisie maken vind ik ook heel leuk. Ik heb veel geleerd bij RTL Telekids maar na ruim drie jaar begon het toch te knagen, ‘En nu?’. Stiekem wist ik het al. Als ik een baan bij het Klokhuis zou krijgen, zou ik heel blij zijn.” Janouk trok de stoute schoenen aan en heeft, naar eigen zeggen, ‘veel koffie gedronken met mensen’. Dit viel in goede aarde, want een paar maanden later werd haar gevraagd een screentest te doen. “En nu ben ik volle bak bezig met items maken.” Als de presentatrice een aflevering van het Klokhuis op haar geboortegrond mocht presenteren dan zou ze graag een item willen maken over de boerderijen in Doetinchem en omstreken. “Veehouderij op een diervriendelijke manier. Bijvoorbeeld over scharrelvarkens. Dat past wel bij de Achterhoek.”
Amphion
In april volgend jaar staat Janouk op de bühne in Schouwburg Amphion, omdat ze ook nog eens schittert in de familiemusical Hans en Grietje. Nog dromen voor de toekomst? “Blijven doen wat ik nu doe. Als ik mijn werk met passie kan blijven doen, hoef ik nooit een dag in mijn leven te werken.”








