Hans Keuper met zijn hoofd in de wolken door een nieuwe theater
voorstelling en een nieuwe cd. Foto: Rikkert Harink

Hans Keuper met zijn hoofd in de wolken door een nieuwe theater voorstelling en een nieuwe cd. Foto: Rikkert Harink

RIKKERT HARINK

Hans Keuper met ‘Nog ens anders met andern’

Muziek

GAANDEREN – Bij Amphion Theater Doetinchem brengt Hans Keuper op zondag 24 april de voorstelling ‘Nog ens anders met andern’. De inhoud ervan heeft alles te maken met Keupers vroegere succesvolle theaterseries ‘Anders met andern.’ 

Door Josée Gruwel 

In coronatijd was het qua optredens ook voor Hans Keuper stil. “De sjaks ging d’r uut”, vertelt hij. Maar wat kon hij wel doen? Er borrelden twee creatieve plannen op. Die waren origineel genoeg om in aanmerking te komen voor een bijdrage uit het investeringsfonds van Buma/Stemra en het Ministerie van Cultuur, Wetenschap en Onderwijs.

Concrete plannen
Het eerste plan hield in: het in de studio opnemen van liedjes uit ‘Anders met andern’ en die op Spotify zetten. De enige voorwaarde die hierbij werd gesteld vanuit het ministerie was dat de betreffende liedjes niet eerder op een geluidsdrager waren verschenen. Het tweede plan, meer geschikt voor Keuper’s oudere fans, was het opnemen van dezelfde liedjes op cd en deze tijdens een theatervoorstelling met gastmuzikanten, in de stijl van ‘Anders met andern’, presenteren.

Virtuoze gasten
Keuper: “Mijn gasten tijdens de theatervoorstelling ‘Nog ens anders met andern’ zijn violist Joost van Es en contrabassist/vocalist Nathalie Schaap, twee virtuoze musici. Joost heeft al een aantal keren meegespeeld bij Boh Foi Toch, onlangs nog in Amphion. Hij is allround op de viool. Nathalie is onder andere bekend van de band Cousin Hatfield.” Zelf zingt Keuper ‘oude bekenden’, maar ook nieuwe liedjes die hij in coronatijd maakte. En natuurlijk gebruikt de zanger, die geliefd is om zijn originele, beeldende teksten in het dialect, weer een piano, domineesorgel, trekharmonica en gitaar erbij. Ook leest hij enkele columns voor uit de kortgeleden uitgegeven bundel ‘Wa’k zo dachte’, die gedeeltelijk in het ‘Dinxpers’ is geschreven. Tijdens de theatervoorstelling ‘Nog ens anders met andern’ wordt de cd ‘Een leedjen wat veur zich eiges sprök’ gepresenteerd.
‘Ens nog anders met andern’ is zondag te zien op zondag om 11.30 uur in de kleine zaal van Amphion. Tickets zijn verkrijgbaar via www.amphion.nl. Na de voorstelling is tegen contante betaling de bundel met columns en ook de cd in Amphion verkrijgbaar aan de verkooptafel en vervolgens via:


www.bohfoitoch.nl

Advertenties doorgeplaatst vanuit de krant