Bisschop Ronald Cornelissen. Foto: PR

Bisschop Ronald Cornelissen. Foto: PR

Foto: PR.

Bisschop Cornelissen terug naar Gaanderen voor jubileummis

Religie

GAANDEREN – Bisschop Ronald Cornelissen keert zondag 13 september terug naar zijn geboorteplaats Gaanderen. Ter gelegenheid van het 155-jarig bestaan van schuttersgilde St. Martinus gaat hij om 10.00 uur voor in een speciale gildemis in de St. Martinuskerk.

Cornelissen (61), bisschop van Groningen-Leeuwarden, werd geboren en groeide op in Gaanderen. Zijn familie woont er nog altijd. “Ik ben nog regelmatig in Gaanderen, het dorp heeft een belangrijke plek in mijn hart. Als kind speelde ik regelmatig ‘misje’. De mis voelt voor mij als thuiskomen.”

Ook voor het schuttersgilde krijgt de jaarlijkse gildemis daarmee een bijzonder karakter. Volgens secretaris Anneveldt heeft een bisschop als enige het voorrecht om over het gildevaandel te lopen. Het gilde verzorgt tijdens de viering de muzikale begeleiding en de kerk wordt voor de gelegenheid aangekleed.

Na de mis is Cornelissen van plan ook de Gaanderense kermis te bezoeken. “Na afloop van de mis ga ik zeker nog even het kermisterrein op.” De viering in de St. Martinuskerk aan de Kerkstraat is voor iedereen toegankelijk.

Advertenties doorgeplaatst vanuit de krant